Kočičí předení jako lék a úleva od stresu

kočičí předení kavárna kočičí
kočičí předení kavárna kočičí

V těchto nelehkých časech s karanténou na krku a koronavirem za zády se klid a pohoda hledá těžko. Věděli jste, že vám s tím můžou pomoci vaši kočičí přátelé? Stačí, když chvíli budete poslouchat jejich předení, a hned vám bude lépe. Nejen, že je kočičí předení jeden z nejpříjemnějších zvuků, ale je také vědecky dokázáno, že má na člověka pozitivní zdravotní účinky.  

Ohledně kočičího předení mají vědci ještě mnoho otázek; není jasné, jak přesně vzniká, a jistě se neví ani to, proč vlastně kočky předou. Prokázaný je ale jeho vliv na lidské tělo. Asi není žádné překvapení, že kontakt s vrnící kočkou snižuje hladinu stresu a zklidňuje nervy. Ostatně to si už každý majitel jistě vyzkoušel na vlastní kůži. Mimo terapeutické působení má ale kočičí předení i spoustu přínosů pro naše fyzické zdraví.

kočičí předení kavárna kočičí

Předení napomáhá hojení a funguje jako prevence kardiovaskulárních onemocnění

Kočičí předení upravuje frekvenci našeho dýchání a snižuje příznaky dušnosti. Posiluje svaly, šlachy a vazy. Napomáhá při hojení měkkých tkání, oteklin a infekcí, snižuje krevní tlak a má pozitivní vliv na činnost srdce. Studie ukazují, že lidé sdílející domácnost s kočkou mají menší pravděpodobnost výskytu kardiovaskulárních onemocnění. Vědci také vypozorovali jedinečný vliv předení na kosti. Frekvence kočičího předení se pohybuje mezi 20 až 140 Hz. To jsou shodou okolností také frekvence, které napomáhají zvyšování pevnosti kostí a zamezují jejich řídnutí.

Kočka je zkrátka tvor nejen vznešený a inteligentní, ale také nadmíru užitečný. Možná by stálo za to upravit známé pořekadlo na „kočka půl zdraví“. Tak se neváhejte naložit do přítomnosti svých kočičích miláčků a užijte si ozdravnou vrnící kúru.

A co vy? Jak působí předení na vás? Napište nám do komentářů!

O autorovi:

Lucie Krumphanzlová blog kavárna kočičí

Lucie Krumphanzlová.

Studentka se slabostí pro roztomilé chlupáče, především pak ty kočičí. Spíš než kafe ocení dort a ráda se zasměje sama sobě. Doma má zrzavého kocoura (velikostí odpovídá dvojnásobku Barneyho) a v kavárně si speciální místo v jejím srdci získala Maggie.