fbpx

5 totálně divných návyků koček z Kočičí

kavárna kočičí blog
kavárna kočičí blog
Určitě to znáte. Díváte se na svou kočku či kocoura a v hlavě vám zní: „To není možné. Tohle snad žádná jiná kočka nemůže dělat …“. A teď si to znásobte devíti a pochopíte, jaké to je pracovat a pečovat o kočky v Kavárně Kočičí Praha.
Připravili jsme pro vás pět nejšílenějších návyků našich kočičích mazlíků, bavte se!

1. Olda a jeho královský krmící proces

Oldík je taková naše křehulka. Jako malé kotě se narodil s poruchou imunity a v útulku opravdu bojoval o život. I proto se u něj občas vyskytnou nějaké zdravotní obtíže. A když Oldík churaví, pečlivě se staráme o to, aby měl dost síly a hodně jedl. I proto jsme ho u jídla hladili, chovali, mazlili …

Olda už je sice zdravý jako řípa, ale tento návyk mu zůstal, a krmení „po královsku“ pokračuje. I proto nás můžete v kavárně načapat, jak na klíně krmíme Oldu, hladíme ho a většinou ho ještě povzbuzujeme: „Jez, Oldíku, papej.“

Pokud se tohle totiž neděje, Olda se na truc nenají! Křičí na nás, dokud se mu nezačneme věnovat. Zásadně se tedy krmí stranou od ostatních koček za povzbuzování dvou až tří baristek.

kavárna kočičí blog

2. Bára zásadně nepije z misky!

Už víte, že Bára je nejchytřejší kočkou z kavárny. Možná i nejchytřejší kočkou na světě. Občas přemýšlíme, jestli si vůbec už přiznala, že je kočka a ne člověk.

A protože s tak velkou inteligencí je potupné dojít k misce pro ostatní ZVÍŘATA a napít se, Bára pije zásadně ze sklenic. Chodí po kavárně a upíjí baristům i hostům.

Pokud vám tedy baristka donese dvě sklenice s vodou, nelekejte se, není to omylem. Ta je pro Báru.

3. Matylda "loví"???

Nejchytřejší kočku už znáte. A o té nejlínější víte? To je Matylda. Spí skoro 23 hodin denně a ze spánku jí neprobudí ani hlazení či chování. Často ani to, že se k ní na gauč posadí nějaký host.

Ale i Matylda má instinkty. Věřte nebo ne, naše Matylda loví! Samozřejmě se tedy jedná o lov v jejím specifickém podání. Probere se, zvedne se, dojde pro nejbližší plyšovou myš a zvedne ji v tlamičce.

Pár minut pak chodí po kavárně se svou ulovenou kořistí a vybírá, komu svůj úlovek obětuje. Když danou osobu najde, myš jí jakoby mimoděk plivne k nohám. Pokud vám tedy jednoho dne v kavárně u nohou s hlasitým plivnutím přistane myš, neděste se. Byli jste vybráni samotnou královnou spánku jako vyhovující pro obětní myš. A to se cení!

kavárna kočičí blog

4. Úklidový servis Skořice s.r.o.

Pořádek musí být! A to naše Skořice dobře ví. Pravidelně uklízí kolem mističek, na záchodcích, na stolech u zákazníků, kolem košů … Zkrátka kdekoliv, kde by mohl být nepořádek.

A jak takový úklid vypadá? Pořádný „záhrab“ bordelu! Zkrátka chodí a hrabe.

Hlavně si neberte osobně, pokud začne hrabat kolem vás. Nám už se to taky stalo … 😊

5. Tulipán a jeho sexy běhy

Každý milovník má svůj způsob svádění. Tulipán si je velmi dobře vědom svých předností a pokud se mu zachce hlazení a mazlení, umí je náležitě předvést. Běhy!

Pokud se vám tedy stane, že se kolem vás začne motat velký černobílý kocour a začne před vámi protahovat zadní nohy, znamená to jediné – hladit! Obdivovat!

kavárna kočičí blog

BONUS: Plácáníčko, plácání

I s tímhle se vám musíme svěřit. Naše kočky zbožňují plácání po zadku. Všechny. Nejvíc ale Olda, který si dokáže o plácání říct hodně hlasitým mňoukáním. Takže, až uvidíte v kavárně, jak baristky poplácávají kočky, nebojte se. Je to zaručeně pro jejich dobro. 😊

O autorovi:

zuzka vrbová blog kavárna kočičí

Kávoholik.