první návštěva

Chystáte se k nám poprvé?

Co čekat: Kočky jsou zkrátka kočky

Možná budou chtít sedět na vašem stole, spát vám na klíně, hrát si s vámi, … a také se může stát, že nebudou chtít nic z toho. Kočky jsou zkrátka kočky. Jsou svéhlavé, svobodomyslné a my vám nemůžeme garantovat, že je zrovna zastihnete v jejich nejlepší či nejhravější náladě. 

Ale můžeme vám zaručit, že tu jsou!

Hrají si mezi sebou, spí na škrabadlech či na gaučích, kočkují se a předou. A vy je u toho všeho můžete pozorovat. Věřte, dá vám to mnoho. Klid vyzařující z našich koček je nečekaně nakažlivý. Jejich životní tempo a bytí v daném okamžiku je právě tím, co nám – uspěchaným lidem – chybí.

Pokud se chcete s našimi kočkami spřátelit, doporučujeme, abyste se zeptali našich baristů, jak k jednotlivým kočkám přistupovat. Oni nejlépe znají povahy a momentální nálady jednotlivých koček. Rádi vám poradí, jak na to. 

Kočky z Kočičí nejlépe poznáte, když se za nimi budete vracet častěji. Naše kočky jsou velmi chytré a po čase si s některými našimi zákazníky utvořily opravdu jedinečné vztahy. A stejně jako kterákoliv jiná zvířata, i kočky se spíše sblíží s lidmi, které vídají častěji a sdílí s nimi příjemné zážitky. Třeba klidné posezení u kávy.

Pro zachování klidného prostředí kavárny žádáme všechny zákazníky, aby se seznámili s pravidly, která jsou u nás striktně vyžadována. Děkujeme. 

Často kladené otázky/FAQ

V Kavárně Kočičí Praha v současné chvíli bydlí devět koček – čtyři kocouři a pět koček.

Pokud vás zajímá, jak se jmenují a jak vypadají, podívejte se zde.

Ano, samozřejmě.

Často ale míváme plno a nemůžeme vám zaručit, že pro vás budeme mít volný stoleček. Pokud tedy chcete mít jistotu, doporučujeme zavolat na telefonní číslo 223 008 284 a udělat si rezervaci. A pokud telefonní hovory nejsou váš koníček, rezervaci si pohodlně uděláte přes náš rezervační systém zde. Ovšem pozor – přes rezervační systém si můžete rezervaci vytvořit nejdříve na následující den!

Ano, můžete, ale…

S dětmi a kočkami je to ovšem složité. Naše kočičky mají za sebou mnohdy složitou minulost a špatně reagují na hlasité zvuky a rychlé pohyby. Proto před dětmi utíkají a schovávají se poté často před celou kavárnou, což může být nepříjemné ostatním hostům, které na se těší na klidnou kávu a přítomnost koček.

Proto důrazně žádáme všechny rodiče, aby zvážili, zda je jejich dítko na návštěvu klidné kavárny připravené.

Také žádáme o dodržování pravidel pro rodiče a děti, které vám předá obsluha a které si můžete prohlédnout i zde.

Upozorňujeme také naše hosty, že do kavárny je z bezpečnostních důvodů zákaz vstupu s kočárkem a děti mladší 15 let mohou do kavárny vstoupit pouze s doprovodem osoby starší 18 let a to maximálně v počtu dvě děti na jednu dospělou osobu. Děkujeme za pochopení.

Ano i ne. 

Vždy se, prosíme, poraďte s obsluhou. Některé kočičky se v náručí nerady nosí a některé se možná ani nevzbudí, když je do náručí vezmete.

Naše obsluha vždy ví, v jaké náladě se kočičky nacházejí a co vám dovolí a nedovolí. Nebojte se proto zeptat, naše baristky a baristé jsou tu právě od toho.

Děkujeme.

Zajímá vás, jaké povahy mají naše kočičky? Přečtěte si o nich zde.

Často se nám stává, že se při rezervování stolu zákazníci chtějí ujistit, že budou usazeni u koček.

Nemusíte se bát. Kočky se pohybují po všech prostorách kavárny. Chodí po stolech, spí na židlích a možná vlezou i do vašich tašek.

Na nic tedy nečekejte a udělejte si rezervaci v Kavárně Kočičí!

To bohužel není možné.

Naše kočky jsou již zvyklé na svou smečku a neznámá zvířata by nemusely dobře přijmout. Zároveň jsou také velmi bedlivě sledovány veterinářem a veterinární správou, a nesmí přijít do styku s neočkovanými zvířaty. 

Se zvířaty tedy do kavárny nebudete vpuštěni. Děkujeme za pochopení.

Pokud vás zajímají i další pravidla kavárny, podívejte se zde.

Ano, kavárna je už přes pět let stálým domovem pro všechny naše kočky.

Berte tedy na vědomí, že vstupujete do prostoru, který patří především kočkám.

V noci kočky spí v tzv. kočičí místnosti, kde mají pelíšky, postýlky, škrabadla, kočičí toalety a další potřebné vybavení. Do této místnosti mají také neomezený přístup po celý den.

Zajímají vás další informace o kavárně? Čtěte zde!

Do kavárny ji bohužel umístit nemůžete. Takováto kočka by z nařízení úřadů musela projít dlouhou kontrolní karanténou, a požadavků na umístění toulavých či domácích koček máme bohužel příliš mnoho.

Pokud jste se ale v podobné situaci ocitli, doporučujeme vám zavolat do vynikajících depozit organizace Pozor kočka! či Kočičí Štěstí, od kterých máme některé naše kočky. Určitě vám rádi nabídnou umístění, či vám poradí, co dělat dál.

Děkujeme za pochopení a držíme tlapky!

Nemůžete.

Naše kočky v kavárně bydlí již přes pět let a tvoří už stálé komando, které je v kavárně doma. 

Zajímá vás víc o našich kočkách? Čtěte zde!

Slevy na vstupném neposkytujeme

Vstupné u nás platí pro každého, kdo se přijde potěšit kočičí společností. Děkujeme za pochopení.

Pokud vás zajímá více o vstupném a proč ho v kočičí kavárně máme zavedené, podívejte se zde.

To bohužel není možné.

Z požárních a bezpečnostních důvodů je vstup s kočárky do naší kavárny zakázán.

Další z důvodů je obtížná manipulace mezi dvojitými dveřmi při vstupu do kavárny, které nesmí být otevřeny najednou kvůli bezpečnosti našeho kočičího komanda.

Kočárek je možno umístit pod okny kavárny na dvoře.

Děkujeme za pochopení.