fbpx

10 důvodů proč milujeme Barneyho - část II.

Barney Kavárna Kočičí
Barney Kavárna Kočičí
Barney Kavárna Kočičí

Barney, zrzavá pohroma a divočák, naši kavárnu obývá už více než rok. Jako malé kotě jsme si ho přivezly z útulku Chlup Nechlup.
Ani nevíte, jak v nás hrklo, když jsme přijely k depozitu a první, co jsme viděly, bylo malé kotě s divokým pohledem, opřené o okenní tabuli a mňoukající tak hlasitě, že se maličko třásly i okna. Proboha, co si to povezeme do kavárny?

Velmi brzo se ukázalo, že přivést Barneyho do Karlína bylo snad to nejlepší rozhodnutí, co jsme vůbec udělaly. Tenhle malý divoch, který stále vypadá jako malé kotě, si vydobyl srdce všech našich zákazníků a dostal se na první příčky oblíbenosti.

Ale hlavně? My ho milujeme!

…. pokračování první části

6. Gumový panák

Většinou naše zákazníky nabádáme, aby kočky z Kavárny Kočičí nechovali v náručí. Ne každá to má ráda a když už je chováte, je třeba je chytit správně tak, aby se jim neublížilo.
Barney je ale opět milovaná výjimka. Když ho vezmete do náručí, rozteče se a stává se z něj gumový panák. Povolí všechny tlapy, uvolní tělo (občas i tlamičku) a absolutně se poddá svému novému nosiči. Možná vás občas bude navigovat k misce se žrádlem, ale jinak bude zcela váš…

7. Slyší!

I my si během práce potřebujeme pohladit a pomazlit někoho z našeho kočičího komanda. Ne všechny kočky na to ale slyší… Voláte na ně přes celou kavárnu a velmi často nezvednou ani hlavu.
Barney je ale zvědavý vždycky. Ať už spí, jí nebo si hraje, na naše volání odpoví vždycky zběsilým během k nám. To opravdu dokáže zvednout náladu.

8. Barney – krycí jméno kadeřník

Pořád přemýšlíme, jestli to není už trochu moc, ale … Barney miluje dlouhé vlasy.
Opravdu. Stačí si ho vzít do náručí a on začne hlasitě příst a oblizovat a přežvykovat naše vlasy. A věřte, šamponem to není, zkoušely jsme to …

9. Nejlepší kámoš

Bylo to skoro dojemné. Do kavárny přijel nový kocour, se kterým se nikdo ze stálé smečky nebavil. A Damiánek byl prvních pár dní opravdu smutný. Barney se ho ale po nějaké době ujal a časem se z nich stali opravdu kámoši na život a na smrt. Často se perou, spí spolu, navzájem se umývají, je to prostě sladké …

Barney Kavárna Kočičí
Barney Kavárna Kočičí
Barney Kavárna Kočičí

10. Vlez mi na záda!

Milujeme Barneyho a on miluje nás. A každé ráno nám to dává opravdu najevo.
Prvnímu z nás, kdo ráno vstoupí do kočkárny, Barney okamžitě skočí na záda. Přímo z pelíšku, ze skříně, klidně i ze země. Nikdy nevíte, odkud přiletí. Chce se mazlit a nechce se mu zkrátka čekat, až ho zvednete. Je to roztomilé, ale měli byste vidět naše záda …

O autorovi:

zuzka vrbová blog kavárna kočičí

Kávoholik.