fbpx

TOP 6 spacích pozic koček: Klubíčko, Bochník či Krabice

kavárna kočičí blog
kavárna kočičí blog
kavárna kočičí blog

Sledujete rádi, jak vaše kočka spí? Přijde vám roztomilé, když vaši kočku vidíte stočenou v klubíčku v šuplíku? Najdete občas vaší kočku v pozici, kdy vás jen při pohledu na ní bolí záda? Pozice, ve které vaše kočka spí, vypovídá o její osobnosti, zdraví i jejích pocitech. Pojďme se podívat na nejčastější polohy při spaní našich chlupatých kuliček a říct si, které co znamenají.

1. KLUBÍČKO

Že kočky nejčastěji spí schoulené do klubíčka s ocáskem omotaným kolem těla, se dočtete v každé dětské knížce. Tato poloha je typická pro divoká zvířata a kočkám zůstala i přes mnohaletou domestikaci. Kočka si stočením do klubíčka lépe udržuje tělesné teplo a zahřívá si životně důležité orgány.

kavárna kočičí blog

2. KRABICE

Kočky a jejich láska ke krabicím, to asi ani není třeba rozebírat. Kolikrát už jste koupili vaší kočce pelíšek nebo škrabadlo a těšili se, jak z toho bude nadšená? A ona pak tyto dary ignorovala a následoval jen pohled na elegantní šipku do krabice. Říkáte si proč?
Ať už máte doma štíhlého lovce nebo 10kg koblihu, kočkám pořád zůstávají (aspoň nějaké) instinkty z divočiny. Krabice, a čím menší, tím lepší, kočkám poskytuje pocit ochrany a bezpečí. Proto nacházíte kočku v šuplíku či květináči, kočky se zkrátka ve stísněném prostoru cítí bezpečněji.

kavárna kočičí blog
kavárna kočičí blog

3. BŘÍŠKEM NAHORU

Našli jste svého miláčka rozvaleného s packami do všech stran a odkrytým bříškem? Vyhráli jste jackpot! Oblast bříška je u všech zvířat ta nejvíc zranitelná, nachází se v ní životně důležité orgány. Pokud vám kočka povolí dotknout se jejího bříška, věří vám. A pokud kočka ve vašem domě často spí v této pozici, znamená to, že se cítí sebejistě a ví, že jí nehrozí žádné riziko.

kavárna kočičí blog
kavárna kočičí blog

4. BOCHNÍK

Připomíná vám občas vaše kočka bochník chleba? V této pozici kočky jenom odpočívají, nejčastěji s packami složenými pod hrudníkem. Kočka v této pozici může zavřít jedno oko, nebo přimhouřit obě, ale nikdy neusne tvrdým spánkem. Vždy bude mít přehled o tom, co se děje okolo a jestli třeba někdo nešustí pytlíkem s pamlsky.

kavárna kočičí blog
kavárna kočičí blog

5. NA BOKU

Pro kočky ta nejvíc pohodlná poloha. Cítí se spokojeně a bezpečně. Rozvalené přes parapet čerpají teplo ze slunečních paprsků. V této pozici kočky upadají do toho nejhlubšího spánku (u Matyldy 90% dne).

kavárna kočičí blog
kavárna kočičí blog

6. PACKA PŘES HLAVU

Ta nejroztomilejší poloha vůbec. Znamená jediné – PROSÍM NERUŠIT. Packou si kočky zakrývají oči, pokud je pro ně denní světlo příliš ostré a znepokojuje je, nebo čumák, pokud je jim na něj chladno. 

kavárna kočičí blog
kavárna kočičí blog

BONUS: Na Damiána

…. k tomu nemáme co dodat. 🙂 

 

kavárna kočičí blog

 Ať už vaše kočka spí nejčastěji v klubíčku nebo rozvalená přes celou postel, každý kočkomil ví, že spící kočka se prostě nebudí. A kdyby vám usnula na klíně – ani hnout! Váš močový měchýř to prostě musí vydržet. 

A co vaše kočka? Jaká je její nejoblíbenější spací pozice? Napište nám do komentářů!

O autorovi:

adriana ježková kavárna kočičí

Adriana Ježková.

Pracuje v kavárně už pátým rokem. Puká jí srdce, když si na její latte art nasypete 5 lžiček cukru. Oldřichovo řvaní slyší v uších i doma a největší slabost má pro Tulipána.